0
0

خمیر تکسچر

خمیر تکسچر

به گونه‌ای از خمیرهای رنگی که به صورت آماده به فروش می‌رسند خمیر تکسچر گفته می‌شود که که حجم دهندگی بسیار عالی دارند. خمیرهای تکسچر در رنگ‌های متنوعی تولید می شود که از آن‌ها برای ایجاد طرح‌های گوناگون در نقاشی، ساختمان و همین طور در قسمت‌های محتلفی از این دست امکان کاربرد دارد. از آن جایی که خمیرهای تکسچر چسبندگی بسیار زیادی دارند به همین دلیل آن‌ها را در موارد بیان شده به وفور استفاده می‌کنند. انعطاف پذیری بالای این نوع خمیر موجب شده تا محبوبیت زیادی در استفاده داشته باشد. استقامت بسیار زیاد این خمیر در برابر مواد شیمیایی، قارچ‌ها، جلبک‌ها و خزه‌ها مورد توجه کاربران بوده است. ماندگاری و طول عمر این خمیرها بسیار زیاد بوده و می‌توانید آن را از فروشگاه اینترنتی پارسا هنر تهیه کنید.

ساخت خمیر تکسچر در خانه

تکسچرها انواع متفاوتی دارند که هر یک در موارد به خصوصی استفاده می‌شود. این تکسچرها عبارت هستند از:

  • خمیرهای تکسچر کراکیل ( ترک )
  • خمیرهای تکسچر بسکت
  • خمیرهای تکسچر سنداستون
  • خمیرهای تکسچر کاهگلی

در این نوع تکسچرها آب نفوذ نمی‌کند و میزان کیفیت و چسبندگی آن‌ها بسیار زیاد است. می توان از تکسچر سنداستون و کاهگلی برای ایجاد لوازم دکوراتیو و خلق تابلوهای نقاشی بهره برد. مواد مورد نیاز برای ساخت این خمیر در ادامه بیان شده‌اند:

پودر مل: یک پیمانه

سریش: نصف پیمانه

چسب چوب: یک پیمانه

پودر سینکا: یک ‌هشتم پیمانه

پودر سنگ: یک‌ هشتم پیمانه

ابتدا همه مواد را ترکیب کرده تا یک ماده تک رنگ حاصل شود. سپس سریش را افزوده و با یکدیگر مخلوط کنید و پس از 15 دقیقه چسب چوب را اضافه کنید.

علت ترک خوردن خمیر تکسچر

دلیل ترک خوردن خمیرهای تکسچر این است که آن را توسط آب رقیق می‌کنند، چنان چه نیاز به رقیق کردن این خمیر دارید بهتر است آن را با رنگ آکرولیک رقیق کنید. علت بعدی ترک خوردن خمیر تکسچر می‌تواند ضخیم و حجیم بودن آن روی کار باشد. در صورتی که احتیاج دارید لایه ضخیمی از تکسچر را کار کنید بهتر است در چندین دفعات انجام شود. تامل کنیم تا این خمیر در دمای معمولی اتاق خشک گردد. عجله کردن و خشک کردن این خمیر با سشوار امکان دارد باعث ترک خوردگی آن شود.

خمیر تکسچر رنگی

معمولا می‌توان از خمیرهای تکسچر رنگی برای ساخت لوازم تزیینی، دکوری و هنری استفاده کرد. برای استفاده از خمیرهای تکسچر می‌توانید از لوازمی مانند قلمو و کاردک بهره ببرید و با کمک آن‌ها طرح‌های جذاب و بی نظیری را ایجاد کنید. غالبا تکسچرها دارای دو نوع تکسچر نرم و خشن هستند که تکسچر نرم بافت نرمی داشته و تکسچر خشن دارای بافتی با ضخامت زیاد است. چنان چه قصد دارید از خمیرهای تکسچر رنگی برای ساخت لوازم دکوراتیو و تابلو های نقاشی بهره ببرید باید از نوع با کیفیت آن تهیه کنید.

خرید خمیر تکسچر بصورت آنلاین

اگر برای اجرای ایده‌های خود در کارهای هنری نیاز به خرید خمیر تکسچر دارید در اینجا می‌توانید انواع خمیر تکسچر را برند سالسو تهیه کنید. خمیر تکسچر در حجم‌های 200 میل، 400 میل، 400 گرم و بصورت کوارت و گالن در فروشگاه اینترنتی سالسو ارائه می‌شود. از هر کجای کشور که باشید می‌توانید محصولات مورد نیازتان را سفارش و در شهر خود تحویل بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

loading